To miejsce czeka na Twoją reklamę

STARTY

2009-07-11 

Rajd Karkonoski 2009

NET BOX Rally Team po 24 Rajdzie Karkonoskim


W dniach 10-12 lipca w malowniczych okolicach Jeleniej Góry została rozegrana 5 runda Rajdowego Pucharu Polski – 24 Rajd Karkonoski, impreza charakteryzująca się bardzo wysokim poziomem technicznym i różnorodnością odcinków specjalnych.

W zmaganiach na tych trudnych i wymagających trasach uczestniczyli zawodnicy Net Box Rally Team, tocząc zaciętą rywalizację w mocno obsadzonej klasie N3.

Pierwsza pętla rozpoczynająca się przejeżdżanym jednokrotnie odcinkiem „Karpacz” pokonanym przez Maćka i Karola mocno asekuracyjnie oraz dynamiczny przejazd pozostałych dwóch OS-ów zaowocowała czwartym wynikiem w klasie ze stratą zaledwie dwóch sekund do zajmującej najniższy stopień podium załogi Czekan/Czekan i niespełna siedmiu sekund do lidera.

Analiza wyników po pierwszej pętli wpłynęła na podjęcie decyzji o próbie ataku o podium. Niestety zbyt dynamiczna jazda na czwartym odcinku specjalnym zakończyła się błędem załogi i koniecznością zawracania na trasie a to przyniosło ogromną stratę czasową, która zaprzepaściła szanse na satysfakcjonujący wynik w zawodach. Pozostałe dwa odcinki specjalne drugiej pętli nasza załoga poświęciła na precyzyjne minimalizowanie strat i utrzymanie jak najlepszego wyniku sportowego.

Ostatecznie Net Box Rally Team zakończył udział w rajdzie na piątym miejscu w klasie N3 i trzynastym w klasyfikacji generalnej. Pomimo wyniku pozostawiającego pewien niedosyt impreza pozwoliła zebrać nowe doświadczenia i rozbudziła apetyt na dalszą rywalizację w Rajdowym Pucharze Polski.

Do zobaczenia na trasach rajdu Rzeszowskiego

 

Copyright © 2009 Maciej Longota, Wykonanie: foxbit.pl, Mapa strony